• slider img 1

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu jest jednostką organizacyjna gminy powołaną do wykonywania zadań z zakresu pomocy społecznej. Celem działania Ośrodka jest wspieranie osób i rodzin w wysiłkach zaspokojenia niezbędnych potrzeb życiowych...

Przejdź do strony →

Dzienny Dom Pomocy

Osobom przebywającym w placówce udzielana jest pomoc w podstawowych czynnościach życiowych. Realizowane są działania wspomagające takie jak organizacja wolnego czasu, imprez okolicznościowych, świąt, balów. Prowadzone są ćwiczenia ogólnej...

Przejdź do strony →

Pracownia Orange

 

 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Fundacją Centrum Aktywnego Wsparcia zapraszają do  skorzystania z oferty Pracowni Orange, która mieści się na ulicy Piastowskiej 29a w Brzegu. Pracownia Orange to multimedialna świetlica wyposażona w ...

Przejdź do strony →

Uzależnia mnie tylko sport-dzisiejszy ból będzie twoją jutrzejszą siłą

Punkt Pomocy Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzegu dzięki finansowaniu ze środków Gminy Brzeg w ramach Gminnego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii rozpoczyna kampanię profilaktyczną promującą miasto Brzeg  poprzez sport, jako formę  spędzania czasu wolnego od uzależnień.

Do udziału w kampanii zaproszono dwóch brzeskich sportowców, którzy odnoszą sukcesy sportowe na arenie międzynarodowej.

Natalię Bajor – tenisistkę stołową i Wojciecha Pszczolarskiego – kolarza torowego. Brzescy sportowcy są reprezentantami Kadry Polski – w Tokio 2020.

Celem kampanii profilaktycznej, której hasłem przewodnim jest „Uzależnia mnie tylko sport-dzisiejszy ból będzie twoją jutrzejszą siłą” jest przekazanie odbiorcom, iż ważny jest sport jako zdrowy tryb  życia  wolny od używek.

Codzienna i ciężka praca na treningach w odniesieniu do sportowców będąca „dzisiejszym bólem” – owocuje wysokim poziomem formy, czyli „jutrzejszą siłą”.

W odniesieniu do zwykłego człowieka, który walczy codziennie ze swoją słabością, jaką jest uzależnienie - moment podjęcia decyzji o zaprzestaniu stosowania środków „dziś” jest bolesny, ale „jutro” będzie już o jeden dzień bliżej osiągnięcia celu, jakim jest życie bez nałogów. Jutro będzie się już o jeden dzień silniejszym.

W przygotowane kampanii zaangażowanych było wiele osób. Szczególe podziękowania dla Burmistrza  Brzegu Jerzego Wrębiaka i  Zastępcy Burmistrza Tomasza Witkowskiego, Urzędu Miasta Brzeg w tym Biura Spraw Społecznych i Zdrowia oraz Biura Promocji, Brzeskiego Centrum Kultury, Meson Digital, Punktowi Pomocy Kryzysowej.

Specjalne podziękowania dla Natalii Bajor i Wojciecha Pszczolarskiego, którzy swoją postawą chcą dawać przykład innym.

O Nas

Punkt Pomocy Kryzysowej w Brzegu zajmuje się bezpłatnym poradnictwem w zakresie:

  • psychologicznym
  • terapeutycznym
  • socjalno-prawnym
  • pedagogicznym
  • uzależnień

Skontaktuj się z nami

Punkt Pomocy Kryzysowej w Brzegu

49-300 Brzeg, ul. Piastowska 29a
NIP: 747-10-38-856
REGON: 004501727

tel. 77 416 05 06
tel. 77 400 80 14

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy PPK w Brzegu:

Poniedziałek- Środa: 7:15- 15:15
Czwartek: 9:00- 16:30
Piątek: 7:15- 15:15

Joomla Templates by MightyJoomla