O Nas

Punkt Pomocy Kryzysowej będący w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej to miejsce w którym mieszkańcy miasta Brzeg oraz Gminy Olszanka mogą skorzystać z różnych form wsparcia kryzysowego.

Spotkania ze wszystkimi specjalistami odbywają się w ustalonych grafikiem terminach, w pomieszczeniach znajdujących się na parterze Punktu Pomocy Kryzysowej, który mieści się przy ul. Piastowskiej 29a (w podwórku Dziennego Domu Pomocy w Brzegu). Kierownik PPK urzęduje na I piętrze.

W ramach działalności PPK przeprowadzane są bezpłatnie testy na obecność alkoholu, marihuany i amfetaminy. Wykonanie testu wymaga wcześniejszego wyrażenia zgody osoby badanej na jego przeprowadzenie a w przypadku osoby niepełnoletniej zgody rodzica lub opiekuna prawnego.

         Kadrę specjalistów obecnie tworzy 13 osób, pracujących w różnych dziedzinach kanonu pomocy psychologicznej, pedagogicznej, terapeutycznej, socjalno-prawnej i uzależnień.

Są nimi:

Terapeutki Pani Danuta Czuchrowska i Pani Ewa Plebanek prowadzące Grupę wsparcia dla osób współuzależnionych, dotkniętych przemocą, problemem alkoholowym i narkomanii. Spotkania odbywają się regularnie w każdy czwartek w godzinach 16:00-17:30. Łącznie 6 godzin miesięcznie.

Terapeuta Pan Michał Kwiatkowski pracuje min. z młodzieżą z  problemami opiekuńczo - wychowawczymi, nie realizującą obowiązku szkolnego, mającą nadzór kuratora, skonfliktowaną z prawem, często sięgającą po używki typu: narkotyki, alkohol, tytoń, dopalacze, leki oraz osobami dorosłymi dotkniętymi problemem przemocy w rodzinie. W/w dostępny jest codziennie w dni robocze w godzinach 13:45-15:45.

Psychologowie - Pani Urszula Feilert, Sebastian Pluta i Karolina Mofina świadczą pomoc osobom, dzieciom, rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji kryzysowej w wyniku zdarzenia losowego, sytuacji rodzinnej, trudnych przeżyć osobistych. W ramach spotkań prowadzone są terapie indywidualne, rodzinne oraz terapie par. Każdy z psychologów świadczy dla PPK pracę w wymiarze 14 godzin miesięcznie.

Instruktorzy terapii uzależnień Pani Tomasz Jarczok i Paweł Andrzejuk pracują z osobami, które borykają się z problemem różnego rodzaju uzależnień. Klientami w/w są osoby dorosłe oraz młodzież. Instruktorzy dostępni są w każdy wtorek miesiąca. Pani Dorota Guszpit w ciągu miesiąca realizuje 24 godziny przyjęć natomiast Pan Paweł Andrzejuk dostępny jest w wymiarze 15 godzin.

Pedagodzy  - Pani Beata Cieślik i Pani Anna Malawska wspierają i wspomagają osoby oraz  rodziny z problemami opiekuńczo-wychowawczymi, przemocą, kryzysem rodzinnym, konfliktami rodzinnymi.  W/w świadczą pomoc w czwartki w wymiarze 8 godzin miesięcznie zgodnie z ustalonym grafikiem.

Prawnicy - Pani Marianna RosińskaPan Przemysław Sandurski udzielają wsparcia w zakresie prawa karnego, cywilnego, rodzinnego jak i dla osób doświadczających przemocy. Służą pomocą w opracowywaniu pism urzędowych, pozwów, zażaleń, skarg do różnego typu instytucji.

Dodatkowym wsparciem w zakresie udzielania powyższych porad prawnych  służy również  Pani Jolanta Gajek, która pomimo posiadanej specjalizacji pedagogicznej do pracy z klientami PPK wykorzystuje własne doświadczenie zawodowe z racji wieloletniej pracy w Sądzie. Jej doświadczenie pozwala klientom uzyskać niezbędne i szybkie informacje na temat aktualnie obowiązujących druków, opłat oraz obowiązujących zaświadczeń.

 

 

 

O Nas

Punkt Pomocy Kryzysowej w Brzegu zajmuje się bezpłatnym poradnictwem w zakresie:

  • psychologicznym
  • terapeutycznym
  • socjalno-prawnym
  • pedagogicznym
  • uzależnień

Skontaktuj się z nami

Punkt Pomocy Kryzysowej w Brzegu

49-300 Brzeg, ul. Piastowska 29a
NIP: 747-10-38-856
REGON: 004501727

tel. 77 416 05 06
tel. 77 400 80 14

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy PPK w Brzegu:

Poniedziałek- Piątek: 8:00- 16:00

Joomla Templates by MightyJoomla