Podsumowanie działalności Świetlicy i Klubu Młodzieżowego w PPK Brzeg

Super User włącz . Opublikowano w Świetlica

 Zakończono już działalność Klubu Młodzieżowego i Świetlicy opiekuńczo – wychowawczej z elementami socjoterapii działającej w 2014 roku przy Punkcie Pomocy Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzegu. Działalność Klubu i Świetlicy dla dzieci i młodzieży z rodzin potrzebujących wsparcia była możliwa dzięki środkom finansowym pozyskanym z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Urzędu Miasta Brzeg. Dzieci i młodzież w ciągu całego roku kalendarzowego korzystali z zajęć edukacyjnych, kulturalno – oświatowych i sportowo – rekreacyjnych prowadzonych przez wyspecjalizowaną kadrę opiekuńczo – wychowawczą. Dzięki  pozyskanym środkom finansowym dzieci ze Świetlicy opiekuńczo – wychowawczej z elementami socjoterapii korzystały między innymi z codziennego dożywiania w formie podwieczorków. Wszyscy uczestnicy zajęć mogli spędzić czas wolny w sposób interesujący  i pozwalający zdobyć szereg nowych, przydatnych umiejętności, które będą mogli wykorzystać w przyszłości. Dzieci i młodzież oprócz zajęć edukacyjnych, socjalizacyjnych, socjoterapeutycznych, plastycznych, gier i zabaw prowadzonych na świetlicy w Punkcie Pomocy Kryzysowej przy ul. Piastowskiej 29 A, korzystali również z wszystkich dóbr cywilizacyjnych począwszy od gier na konsoli Xbox czy pełnego dostępu do internetu. Dużo zajęć wychowawcy prowadzili z dziećmi / młodzieżą na świeżym powietrzu, a wykorzystywali do tego Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzegu, brzeskie parki i wszystkie możliwe miejsca gdzie można miło i pożytecznie spędzić czas.

 Uczestnicy Klubu Młodzieżowego i Świetlicy opiekuńczo – wychowawczej z elementami socjoterapii wzięli udział w wielu wcześniej zaplanowanych przedsięwzięciach, takich jak: kilkudniowa wycieczka do Warszawy i zwiedzanie wszystkich najważniejszych miejsc naszej Stolicy, wycieczka do Oświęcimia i zwiedzanie Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau, wyjścia do Parku Rozrywki na kręgle, na krytą pływalnię, wyjazd na gokarty do Grodkowa, wyjazd na VII Noc Muzeów do Opola.  Były też inne ważne wydarzenia takie jak: sprzątanie grobów NN na cmentarzach brzeskich , zajęcia integracyjne z pieczeniem kiełbasek na grillu czy ognisku oraz zajęcia edukacyjne z serii – „Alkohol – złodziej życia.

 Chciałem podziękować wszystkim wychowawcom, którzy realizowali program zajęć zachowując podstawowy/ najważniejszy  priorytet, którym było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Dziękuję za dobrą pracę wychowawcom ze Świetlicy w osobach: Kamila Figlarska, Magdalena Nowacka, Maria Zychla oraz wychowawcom Klubu Młodzieżowego – pani Elżbiecie Hucał i panu Grzegorzowi Kownackiemu.

 

Kierownik PPK Brzeg

Ryszard  Lau

O Nas

Punkt Pomocy Kryzysowej w Brzegu zajmuje się bezpłatnym poradnictwem w zakresie:

  • psychologicznym
  • terapeutycznym
  • socjalno-prawnym
  • pedagogicznym
  • uzależnień

Skontaktuj się z nami

Punkt Pomocy Kryzysowej w Brzegu

49-300 Brzeg, ul. Piastowska 29a
NIP: 747-10-38-856
REGON: 004501727

tel. 77 416 05 06
tel. 77 400 80 14

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy PPK w Brzegu:

Poniedziałek- Piątek: 8:00- 16:00

Joomla Templates by MightyJoomla