Klub młodzieżowy

Klub Młodzieżowy

Podejmując inicjatywę prowadzenia miejsca spotkań dla młodzieży gimnazjalnej i ponad gimnazjalnej jakim jestem Klub Młodzieżowy stworzyliśmy miejsce, dla tych osób, które nie potrafią bądź nie chcą korzystać z ofert na spędzanie swojego wolnego czasu dostępnych w naszym rodzimym mieście. Klub to miejsca gdzie dzięki formule otwartej, młody człowiek nie będzie odczuwa presji zapisu na zajęcia, bądź ustawicznego uczestniczenia w nich. Zajęcia w klubie celu wyposażyć uczestników w odpowiednie narzędzia do radzenia sobie z przeciwnościami losu, własnymi słabościami
i kryzysami. Nasza oferta zawiera także dostęp do pomocy edukacyjnej i terapeutycznej.

 

 

Jak wygląda rekrutacja?

Dzieci w wieku od 9-13 lat do świetlicy przyjmowane będą na podstawie skierowania, zgody rodzica bądź opiekuna prawnego. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej posiada już bazę osób uczestniczących w zajęciach w minionych latach. Rekrutacja w miarę potrzeb zostanie także przeprowadzona przez współpracę z pracownikami socjalnemu mops, kuratorami, nauczycielami / pedagogami szkolnymi
i wszystkimi podmiotami działającymi na rzecz dzieci.
 

 

Co robimy?

Młodzież chętnie spędza swój wolny czas na takich aktywnościach jak paintball, kręgle, wyjazdy do kina, noc muzeum lub inne edukacyjne wycieczki. Dzięki działalności Klubu, młodzi mają i otrzymują taką możliwość.
Realizujemy również warsztaty, dyskusje i pogadanki na tematy związane z profilaktyką zdrowotną, uzależnieniami od substancji psychoaktywnych, bezpiecznym życiem seksualnym itp. Dla wielu podopiecznych Klub jest po prostu miejscem na spędzenia wolnego czasu. Przychodząc na zajęcia młodzi ludzie nie odczuwają presji, mogą w każdej chwili opuścić sale. Nie są rozliczeni z obecności, nie muszą tłumaczyć się z nieobecności. Chcemy aby nasi pedagodzy byli nadal partnerami dla młodych, z którymi mogą oni szczerze rozmawiać. Zajęcia na Klubie Młodzieżowym prowadzone są w atmosferze serdeczności, wzajemnego szacunku, który pozwoli młodzieży wykształcić prawidłowe poczucie własnej wartości. Klub wyznacza dla młodzieży nowe horyzonty działania, nowy sposób na spędzenie przez nich swojego wolnego czasu.
 

O Nas

Punkt Pomocy Kryzysowej w Brzegu zajmuje się bezpłatnym poradnictwem w zakresie:

  • psychologicznym
  • terapeutycznym
  • socjalno-prawnym
  • pedagogicznym
  • uzależnień

Skontaktuj się z nami

Punkt Pomocy Kryzysowej w Brzegu

49-300 Brzeg, ul. Piastowska 29a
NIP: 747-10-38-856
REGON: 004501727

tel. 77 416 05 06
tel. 77 400 80 14

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy PPK w Brzegu:

Poniedziałek- Piątek: 8:00- 16:00

Joomla Templates by MightyJoomla